BARLOW INFO - Yves SWOLFS
      Yves Swolfs se narodil 24. dubna 1955 v Bruselu. Když mu táhlo na 14 rok, potkal se prvně se spaghetti westernem a to, že tato dílka byla zcela odlišná od svých amerických bratří, ve kterých s přehledem vítězí hlavní hrdina mu prostě učarovalo. Nejvíce ho však okouzlil film Sergio Corbucciho „Il Grande Silenzio“ (v ČR pod názvy: Velké ticho, Velký klid) ve kterém němý soudce Jean-Louis Trintignant svádí beznadějnou bitvu s bandou zabijáků vedenou Klausem Kinskim. Po cca jeho čtyřicátém shlédnutí se Swolfs rozhodl, že podle něj stvoří, děj se co děj, comics, který ovšem na rozdíl od filmové předlohy bude mít o něco veselejší závěr. Jak řekl, tak i učinil. Vzhledem k tomu, že se mu tahle práce zalíbila, u comicsu už zůstal. 
        Yves Swolfs absolvoval kurzy comicsové kresby na Institutu Saint-Luc v Bruselu. Svoji prvotinu uveřejnil v roce  1978 v sbírkovém albu absolventů tohoto kurzu Neuvieme reve.  Pak již v roce 1981 následuje první DURANGO – Psi umírají v zimě, příběh málomluvného pistolníka stojícího na straně dobra. 
Velice záhy se Swolfs vymanil z vlivu svých vzorů Hermanna a Girauda a jeho kresba se stává velice osobitou. Durango se úspěšně prodává, takže Swolfs tvoří jeden díl ročně. 
        Aby ovšem námětově nezakrněl, začíná pracovat i na jiných věcech a stvoří Dampierra (1, 2), hrdinu-nehrdinu v období francouzské revoluce 
        Vzhledem k tomu, že si sám psal scénáře i kreslil, začalo toho na něj být příliš a kresbu Dampierra přepustil v třetím díle příteli Ericovi (Tetfol). Výsledek ovšem nesplnil očekávání, takže v dalším díle vystřídal Erica mladý belgičan Pierre Legein, jehož styl kresby je Swolfsově mnohem podobnější. 
        Oproti běžné praxi je v Dampierrovi ukázána občanská válka v plné hrůznosti, zvláště masakr v Nantes v roce 1793 - topení nepřátel revoluce organizované republikánskými vojáky (Le Captif). 
        Ani tyto dvě série nestačily Swolfsovi ke spokojenosti, takže v roce 1994 přichází s hrůzostrašnou ságou o rodině, která v průběhu staletí vede bitvu s nadaným muzikantem a pánem upírů – Princem noci. Inspiraci k této sérii čerpal z knihy Anne Riceové Interview s upírem a jeho pokračování. Na rozdíl od ní ovšem zastává teorii, že zlo je neomluvitelné a za každou slabost  v boji s ním se okamžitě platí, jak se o tom přesvědčí i hrdinové této ságy. 
        Zatím poslední, 13 díl Duranga Swolfs stvořil  až po četných urgencích nakladatele, aby plnil podmínky smlouvy. Vzhledem k tomu, že to bylo v Belgii na konci roku 1996, tedy v období procesu s pedofilním vrahem Dutrouxem, zahodil svůj původní scénář a napsal si zcela nový. Tvrďák Durango v něm pronásleduje úchylného vraha dětí. Nese název „Sans pitié“ (Bez soucitu). Měl by to být, pokud nenajde malíře-následuvníka, poslední díl této série. To ovšem neznamená, že Swolfs divoký západ zcela opustil. Napsal scénář k westernu „Black Hills“, který  kreslí Marc Rénier (Le coeur mangé, Le Masque de fer). 
        Podle svého vlastního vyjádření má Swolfs scénáře na dvacet let dopředu a z nich alespoň deset let hodlá věnovat Princi noci. 
        A jen tak mimochodem, Yves Swolfs je kytaristou rockové kapely „Lazare“, která je v Belgii velice populární.